Randevu Bilgilendirme

Fakültemizde muayene randevuları çalışmaları tamamlanan bölümler için 15.05.2017 tarihi itibariyle web sayfamızdan (internetten) verilmeye başlanmıştır. Web sayfamızdan  (internetten) randevu almak isteyenler için her gün saat 20.00 de yeni bir günün randevu listesi aktif olacaktır. Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi (İlk Muayene), Ortodonti (Tel Tedavisi) ve Pedodonti (14 yaş ve altı çocuk) bölümlerine randevular için şartları sağlayan hastalar için açıkken, diğer bölümler için ilk muayene bölümüne tedavi olan hastalar randevu alabilecektir. Aşağıda web randevusu dışındaki her bölüm için ayrı ayrı muayene bilgileri detaylı şekilde açıklanmaktadır.

            Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı kliniğine ilk muayeneye alınarak ve ilk muayenesi yapılan hastaların yönlendirildiği bölümlere göre randevu verilerek muayeneleri yapılmaktadır.

İlk muayene için (15 yaş ve üzeri) hastalar, hafta içi hergün sabah fakültemize gelerek müracaat etmeleri halinde veya internet üzerinden öğleden sonraları için randevu alarak muayeneleri gerçekleştirilmektedir.

            Ortodonti Kliğine ve Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti Kliğine) web sayfamızdan  (internetten) randevu verilmektedir. Ayrıca Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Dalı İlk muayene sistemine geçmiştir. Her gün saat 14.30’a kadar ilk muayene açık olacaktır. 14 yaş altı çocuk hastalar randevu almadan ilk muayeneye gelebilirler.

İlk muayenesi yapılandıktan sonra yönlendirilen hastalara web sayfamızdan (internetten) Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları) Anabilim Dalı,  Restoratif Diş Tedavisi (Dolgu)  ve Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı  bölümlerine randevuları verilmektedir. Bu bölümlere randevu almadan önce Hepatit ve HIV (Elisa) testi yaptırılması gerekmektedir. Fakültemizde Afyonkarahisar İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün desteği ile Kan Alma Birimi kurulmuştur. Fakültemizde tedavi olacak hastalar Hepatit ve HIV (Elisa) testlerini ilk muayene işleminden sonra yaptırabilirler. Sonuçlar ertesi gün aynı birimden teslim edilmektedir.

            Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Kliniğine yönlendirilen hastalar ise hasta kabul görevlilerimizce Pazartesi – Salı – Çarşamba günleri yer varsa aynı günler dolu ise takip eden hafta anılan günlere randevuları verilerek tedavileri başlatılmaktadır.

Restoratif Diş Tedavisi (Dolgu) Bölümüne randevuları sadece ilk muayenesi yapılmış olup ilk muayene kartı mevcut olan hastalar için geçerlidir. Kartı olmayan hastalar randevu alsa dahi tedaviye alınmayacaktır (15 yaşından küçük hastaların tedavisi bu bölümde yapılmamaktadır).

Randevu alan hastalarımızın muayene başlangıç süresinden önce girişini yaptırıp hazır bulunmaları gerekmektedir. Muayeneye geç kalan hastalarımız ise bir saatlik muayene süresi belirtilen (örneğin 9.00-10.00) bir bölümden randevu alan bir hastamız muayene süresinin başlangıcından itibaren 15 dakika, Yarım saatlik bir muayene süresi bulunan bir bölümden (örneğin 9.00-09.30) muayene alan hastanın ise en geç 10 dakika içinde girişini yaptırıp ilgili bölümde hazır bulunması gerekmektedir. Bu süreleri geçiren hastalarımızın muayenesinin bir sonraki hastanın muayene süresini etkileyeceğinden tüm hastalarımızın bu konuda hassas davranmaları gerekmekte ve belirlenen sürelerde gelmeyen hastalarımızın hasta girişleri yapılmayacaktır.

Fakültemiz web sayfamızdan (internetten) randevu almak için menülerden randevu başlığı altından online randevuyu tıklayabilirsiniz…

             Endodonti (Kanal Tedavisi) Bölümüne randevular  fakültemizde verilmekte olup internet üzerinden verilmemektedir.

Hızlı Erişim

Logomuz

logo_04